Napędy do bram

Wybrałeś już bramę do swojej posesji? Zastanawiasz się nad jej automatyzacją, ale gubisz się w setkach dostępnych modeli napędów do bram? Doskonale rozumiemy, że tak duży wybór wcale nie ułatwia zadania. W tym artykule przedstawimy Ci podstawowe informacje dotyczące napędów do bram, dzięki czemu wybór będzie o wiele łatwiejszy.

Napędy do bram różnią się między sobą w zależności od typu bramy. Jest to pierwszy podział, na który musisz zwrócić uwagę. Jakie rodzaje napędów do bram wyróżniamy?

Bramy przesuwne w ostatnim czasie są coraz popularniejsze. Znajdują swoje zastosowanie nie tylko na prywatnych posesjach, ale także w firmach. Do tego typu bram odpowiednie są napędy do bram przesuwnych.

Dużą popularnością cieszą się również bramy skrzydłowe – zarówno te jednoskrzydłowe, jak i dwuskrzydłowe. W zależności od ilości skrzydeł odpowiednie będą napędy do bram skrzydłowych lub napędy do bram dwuskrzydłowych.

Automatykę można zastosować również w przypadku bram garażowych. Napędy do bram garażowych dzielą się na dwa podstawowe rodzaje – napędy do bram garażowych segmentowych oraz napędy do bram garażowych uchylnych.

Oprócz tego, że napędy do bram muszą być odpowiednio dopasowane do rodzaju bramy, powinny być także dobrane do jej parametrów. W zależności od wybranej bramy pod uwagę trzeba wziąć długość skrzydła, wagę czy kąt otwarcia.

W dalszej kolejności napędy do bram dobiera się do osobistych preferencji, na przykład dotyczących szybkości otwierania i zamykania bramy. Nie bez znaczenia jest także intensywność użytkowania bramy, która będzie zupełnie inna na prywatnej posesji, a inna w dużym przedsiębiorstwie.

W tym miejscu warto również wspomnieć o jednych z najczęściej wybieranych napędów do bram. Pierwszym z nich są napędy do bram nice. Włoskie produkty podbiły polski rynek. Nic dziwnego, napędy do bram nice to połączenie nowoczesnej technologii i wieloletniego doświadczenia.

Na uwagę zasługują także napędy do bram faac. To kolejna włoska firma, która opanowała polski rynek. Co wyróżnia napędy do bram faac? Wysoka jakość i maksymalne bezpieczeństwo użytkowania, które są efektem wielu badań i ulepszeń.